Zengibar Karakucak Güreş tarihinde ilk defa ?altın kemer? verilecek

İlçemizde altın kemerli 65. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali öncesinde hazırlıklar tamamlandı.

İlçemizde altın kemerli 65. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali öncesinde hazırlıklar tamamlandı.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, bu yıl ilk defa uygulanacak olan altın kemer ile ilçe esnafını gezerek güreşlere davet etti.

Esnaflarla bir araya gelen Başkan Eser burada gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada "doğunun Kırkpınarı" Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali´ne 90 başpehlivan katılacağını ve organizasyonun en güzel geçmesi için hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.

Ülkenin birçok yerinden gelecek misafir ve güreşçiler için hazır olduklarını aktaran Eser, "Asırlık geleneğe hep beraber sahip çıkıyoruz. Bir ilk olan altın kemeri hazırladık ve güreş tarihimizin en büyük organizasyonu olacak. Bu yıl yine bir ilklere şahitlik edeceğiz ve 90´ı aşkın başpehlivanı er meydanımızda ağırlayacağız. Güreş severler için kıran kırana bir keyifli bir güreş etkinliği olacak. İlçemizdeki birçok kurum ve kuruluş da bu işte gönüllü olarak destek veriyor. Birlik ve beraberlik içerisinde en güzel güreşleri sergilemek için çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Güreşlere 450´ye yakın yerli ve yabancı sporcunun katılacağını aktaran Eser, tüm hemşehrilerini, Cumartesi günü ilçe güreş sahasında düzenlenecek olan "doğunun Kırkpınarı" beklediklerini kaydetti.