Yukarıulupınar, D 300 de yaşanan kazalara çözüm arıyor

Darende Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "Mahalle Buluşmaları" toplantısının üçüncüsü ilçeye bağlı Yukarıulupınar Mahallesinde yapıldı.

Darende Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "Mahalle Buluşmaları" toplantısının üçüncüsü ilçeye bağlı Yukarıulupınar Mahallesinde yapıldı.

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince ve daire amirlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, mahallenin sorunları görüşüldü.

Toplantıda mahallenin sorunlarını dile getiren Muhtar Ömer Bilmez, D 300 karayolunda yaşanan kazalar ve alınması gereken tedbirler konusunda isteklerini belirterek, içme suyu ile alakalı yetersiz gelen depoların MASKİ ile yapılacak bir çalışma ile çözüme kavuşacağını söyledi.

Mahallelerin sorunlarının çözümü konusunda devlet olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Kaymakam Zengince, "Karayolları ve MASKİ ile görüşerek muhtar ve mahallelimizin isteklerini ileteceğiz. Çözüm konusunda da elimizden geleni yapacağız. Biz vatandaşlarımızın rahatı için devletimizin hizmetlerinden en güzel şekilde faydalanması için buradayız. İnşallah bu isteklerinizi çözerek buradaki güzel insanların daha sağlıklı bir ortamda kaliteli yaşam sürmelerini sağlarız." dedi.

Mahalle sakini vatandaşlar ise Kaymakam Zengince´yi aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, devlet olarak kendilerini önemseyip gelmelerinden büyük bir mutluluk duyduklarını iletti.

Toplantı sonrasında Kaymakam ve beraberindeki daire amirleri, mahalleyi gezdi.