Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Yüksek Kurulu (TUK) üyesi Prof. Dr. Murat Tuncer, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Malatya temasları kapsamında ailesi ile birlikte ilçemize gelen YÖK üyesi Tuncer, Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi ile bir süre görüştü.

Ateş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ileterek Tuncer’e, Prof. Dr. Nihat Öztoprak tarafından neşredilen 4 ciltlik “20. Yüzyıl Mutasavvıf Divan Şairi Seyyid Osman Hulusi Efendi Divanı” adlı eseri hediye etti. Ziyaret sonrası Külliye ve Tohma Kanyonu’nu gezen Tuncer, burada gazetecilere ziyaretini değerlendirerek, ikinci defa geldiğini ve her defasında çok etkilendiğini söyledi.

Ayrı bir manevi havanın burada insanı karşıladığını kaydeden Tuncer, “Darende’ye ikinci gelişim çok memnun oldum. Buranın ayrı bir manevi havası var. Bir önceki geldiğimde Külliye yapım aşamasındaydı. Bu sefer ki gördüklerim hem manevi havası hem de estetik ve mimari güzelliğiyle özümüzü yansıtan, geleneklerimize sadık kalarak milli değerlerimizi barındıran güzel bir eser olmuş. Bu eserleri ülkemize kazandıran başta vakıf başkanımıza özellikle teşekküllerimi belirtmek istiyorum. Çünkü güzel bir hizmet yapılmış. Külliyenin içerisi tertemiz, büyük bir emek ve işçilikle yapılmış. Gördüklerimizden çok memnun olduk. Etrafındaki tabiatın güzelliği de buna ilave edilmiş Allah’ın bir lütfu olarak görüyorum. Peygamber efendimizin silsilesini devam ettiren Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Bey’den Allah razı olsun, görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

YÖK üyesi Prof. Dr. Murat Tuncer’den ziyaret

Gündem 22.05.2022 13:28:00 1851 0
Anahtar Kelimeler: üyesi . . Murat Tuncer’ ziyaret