Yenice içme suyu sorununu giderdi

MASKİ, ilçemizin Yenice Mahallesi´nde yaşanan içme suyu sıkıntısını çözdü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), ilçemizin Yenice Mahallesi´nde yaşanan içme suyu sıkıntısını çözdü.

Mahalle Muhtarı Rahmi Ekici, MASKİ´ye teşekkür ederek, uzun bir süredir çalışmaların sürdüğü mahallede içme suyu ile alakalı sorunun çözülerek kullanıma geçildiğini söyledi.

Ekici, 450 abonenin bulunduğu mahallede bağlantıların tamamlandığını aktararak, ?Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır´ın öncülüğünde, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir´in de gayretleriyle içme suyu hattı döşendi. 450 abonenin bağlantısı yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerden vatandaş olarak memnunuz.? dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise Yenice Mahallesi´ne yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, MASKİ´nin Malatya´nın her bölgesinde çalışmalarına devam ettiğini aktardı.

Özdemir, ?Yenice Mahallesi´nin içme suyu sorununu giderdik. 13 bin metre içme suyu hattı, 450 adet abone bağlantı çalışması ve 2 adet basınç kırıcı odası yaptık. Ayrıca bir adet 200 tonluk su deposu ile 300 metre terfi hattı döşeme çalışmasının da ihalesini yaptık. Maliyeti 800 bin TL olan çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte mahallemizin içme suyu alt yapı sorunu tamamen çözülmüş olacak? diye konuştu.