Anahtar Kelimeler: tedbirler açıklandı

Yeni tedbirler açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda koronavirüs salgınına yönelik yeni tedbirler açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedbirlere yönelik yaptığı açıklamada, alışveriş merkezlerinde HES kodu uygulamasına geçileceğini duyurdu.

HAMAM, SAUNA, YÜZME HAVUZU FAALİYETLERİNE ARA VERİLECEK

Recep Tayyip Erdoğan getirilen kısıtlamalardan bir diğeri olan Hamam, sauna, yüzme havuzu faaliyetlerine de ara verileceğini söyledi.

Son olarak evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı gibi etkinliklerin askıya alındığını ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, "Cenaze namazları yakınları dahil 30 kişiyle kılınacak, nikahlar bu sayıyı geçirmeyecektir." dedi.

EVLERDE GÜN, MEVLİT, TAZİYE, YILBAŞI GİBİ ZİYARETLER YAPILMAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısıtlamalarla ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Milletimizden salgının evlerde buluşma ihtimalini göz önünde bulundurarak tehdit geçene kadar misafir kabul etmeye ara vermelerini rica ediyorum.

Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı gibi etkinlikler yapılamayacaktır. Cenaze namazları yakınları dahil 30 kişiyle kılınacak, nikahlar bu sayıyı geçirmeyecektir. Hamam, sauna, spor salonları faaliyetlerine ara verilecektir.

Her alışveriş merkezi, semt pazarı için hıfzıssıhha kurulu sayıyı tek tek belirleyecektir.

Ayrıca alışveriş merkezlerine girişlerde HES kodlamasına geçilecektir.

Kalabalık caddeler ve meydanlara girecek kişi sayısı sınırlanabilecektir."