Yeni Zelanda´da İslam düşmanı saldırı

İlçemizdeki, Somuncu Baba Külliyesinde ve tüm camilerde Cuma Namazı öncesi Yeni Zelanda´da iki camiye yapılan terör saldırısında hayatını kaybeden 49 Müslüman için Kur´an-ı Kerim okunarak dua edildi.

İlçemizdeki, Somuncu Baba Külliyesinde ve tüm camilerde Cuma Namazı öncesi Yeni Zelanda´da iki camiye yapılan terör saldırısında hayatını kaybeden 49 Müslüman için Kur´an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Cami imamı tarafından yaşanan katliama dikkat çekilerek, "Gün geçmiyor ki İslam düşmanları Müslümanların kutsallarına karşı beslemiş oldukları kini kusmasınlar. Ellerine geçen her fırsatta Müslümanlara saldırmayı görev bilenler bu defa Yeni Zelanda´da kardeşlerimizi hedef aldı. Dünyanın dört bir yanında Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen saldırılar devam ederken Yeni Zelanda´dan gelen haber, ´haçlı terörü´nün geldiği boyutları da gözler önüne serdi." denildi.

Yaşanan vahşetin, söz konusu Müslümanlar olunca Batılı ülkelerin ikiyüzlülüğünü ortaya koyduğunu belirtilerek şu ifadelere yer verildi;

"Onlar, İslam´ın nurunu söndürmeye çalışıyorlar ama bu hedeflerine asla ulaşamayacaklar. Buradan tüm müstekbirlere bir daha sesleniyoruz ki; son bir fert kalıncaya kadar İslam´a ve onun kutsallarına kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Sizin yıkmak için her türlü fırsatı denediğiniz yeryüzündeki mescitleri canımız pahasına da olsa koruyup, imar edeceğiz. Ne haçlı terörüne ne siyonist teröre geçit vermeyeceğiz."

Öte yandan hutbede, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yılı rahmet ve minnetle anılarak, Ecdadımız, Allah´a olan imanları, vatana olan sevdaları, cesaretleri ve fedakârlıklarıyla üzerinde yaşadığımız bu toprakları asırlarca korumuştur. Tarihin hiçbir döneminde inancından ve bağımsızlığından taviz vermemiş, zulme asla boyun eğmemiştir. ?Ölürsem şehit, kalırsam gazi? şuuruyla vatanın her karış toprağı için çarpışmış, ne pahasına olursa olsun canından aziz bildiği yurduna düşmanları uğratmamıştır. Tarih, vatanı ve mukaddesatı uğruna her türlü zorluğa göğüs geren şanlı ecdadımızın kahramanlık destanlarıyla doludur. İşte imanlı sinelerin Allah aşkıyla şahlandığı bu destanlardan biri de Çanakkale Zaferi´dir.? İfadelerine yer verildi.