Darende Kaymakamı Enver Zengince ve Belediye Başkanı İsa Özkan, yeni seçilen mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Kaymakamlık tarafından Somuncu Baba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından seçimi kazanan 67 mahalle muhtarı katıldı.

Muhtarları tebrik ederek başarıları dileklerini ileten Kaymakam Zengince, muhtarların, mahallesinde kaymakamı, valiyi ve Cumhurbaşkanını temsil eden kişi olduğunu söyledi.

Muhtarların devleti temsil etme yetkisi olduğuna değinen Zengince, "Muhtarlarımız, devleti temsil etme yetkisi alıyor ve görevini layıkıyla yapması gerekiyor. Sizler, tarafsız, objektif ve adil olmak zorundasınız. Kamu görevlilerimiz ve muhtarlarımız, bu anlayış içinde olmalıdır. Bir kural varsa hepimiz için vardır. Darende´de devlet hizmet standartlarını hep birlikte iyi bir noktaya getireceğiz. Bizim için en önemli değer insan ve onun hayatı. Öncelikli görevimiz, insan hayatını, güvenliğini ve sağlığını garantiye alacak hizmetleri yüksek standartlarda sunmak. Tespit ettiğiniz aksaklıkları zamanında, doğru şekilde, ilgili yerlere intikal ettirmek ve sıkıntıların çözümü noktasında da atılacak adımlara nezaret etmelisiniz. İnsanlarımızın can ve mal güvenliğini birlikte sağlayacağız." dedi.

Belediye Başkanı İsa Özkan da hayırlı olsun dileklerini ilettiği Muhtarlara, Darende´de, kamu hizmet standartlarını hep birlikte iyi bir noktaya getireceklerini söyledi.

 Muhtarlardan beklentilerinin olduğunu dile getiren Özkan, "Darende´ye yakışır şekilde huzur ve güven içerisinde bir seçimi geride bıraktık. Kazanan tüm muhtarlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Artık bundan sonra mahallenize en güzel hizmeti getirmek için koşturma zamanıdır. İnşallah, hep birlikte ilçemiz halkına en iyi hizmeti yaparız." dedi.

Muhtarlar ise gösterdiği ilgiden dolayı Kaymakam Zengince ve Başkan Özkan´a teşekkür ederek, elbirliği içerisinde bir hizmet yarışı yapacaklarını söylediler.

Toplantı sonrası Başkan Özkan, muhtarları öğle yemeğinde misafir etti.

Öte yandan 31 Mart itibariyle muhtarların yaş ortalaması gençleşti.

 

Yeni muhtarlar ilk toplantısını yaptı

Darende Kaymakamı Enver Zengince ve Belediye Başkanı İsa Özkan, yeni seçilen mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
Gündem 23.04.2019 09:05:05 1070 0