Yeni başhekim Karabulut, poliklinik hizmeti de verecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimliğine ataması yapılan Uzm. Dr. Mustafa Karabulut görevine başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimliğine ataması yapılan Uzm. Dr. Mustafa Karabulut görevine başladı.

Malatya Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı olarak görevini sürdürürken, Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemiz Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimliğine ataması yapılan Uzm. Dr. Mustafa Karabulut, sağlık hizmeti konusunda yerine getirilecek bütün proje ve çalışmalarda, Darende halkına yararlı adımların atılmasında gerekli çabayı göstereceğini belirtti.

Karabulut, Başhekimliğin yanı sıra haftanın belirli günlerinde Poliklinik hizmetlerini de devam ettireceğini açıkladı.

Özgeçmişi

Mustafa Karabulut 1972 tarihinde Malatya´da Dünya´ya geldi. İlk ve orta öğrenimini Malatya´da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi´nden 2000 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olarak Elbistan´a atandı. Daha sonra çeşitli özel hastanelerde görev yaptı. 2,5 yıl Malatya Devlet Hastanesi başhekim yardımcılığı da yapan Karabulut, son olarak Malatya Devlet Hastanesinde kardiyoloji uzmanı olarak görev yaparken Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimliğine atandı.

Evli ve dört çocuk babası olan Karabulut, iyi derecede İngilizce bilmekte.