Anahtar Kelimeler: Valilikten mahalleye parke

Valilikten 3 mahalleye parke

Malatya Valiliği ilçemizin üç mahallesinde çevre ve yol düzenleme çalışmaları kapsamında parke taşı döşeme çalışmaları yürütüyor.

Malatya Valiliği ilçemizin üç mahallesinde çevre ve yol düzenleme çalışmaları kapsamında parke taşı döşeme çalışmaları yürütüyor.

İlçemiz kırsalında bulunan Akpınar, Nurkuyusu ve Karabacak mahallelerinde başlanılan parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Nurkuyusu Mahallesi´ndeki çalışmalar hakkında gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulunan muhtar Mehmet Turgut, 12 bin metrekarelik mahalle yolunun 5 bin metrekarelik bölümünün ihale edilerek parke taşı döşeme çalışmalarına başlandığını söyledi.

Mahalledeki 5 ana sokak yolunun kış öncesi yapılmasının vatandaşlar için büyük bir kolaylık sağlayacağını aktaran Turgut, ?Uzun süredir beklediğimiz hizmet çok şükür gerçekleşiyor. Toprak ve deforme olan yollarımız parke taşı ile daha güzel oluyor. Mahallemizde bir traktörün geçmekte zorlandığı sokaklar şimdi hem genişledi hem de tertemiz oldu. Kış öncesi 5 bin metrekarelik bölüm yapılıyor, bahar ayı ile geriye kalan 7 bin metrekare yapılacak.? dedi.

Malatya Valiliği tarafından ihale edilerek yapımına başlanılan parke taşı döşeme çalışmaları,  Darende´nin 2 mahallesinde daha devam ediyor.