Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının tanıtımı yapıldı

İlçemizde, Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmaları kapsamında tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi.

İlçemizde, Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmaları kapsamında tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ufka Yolculuk İlçe Temsilcisi Levent Durukan, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmanın önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda aynı şekilde tüm yurt genelinde ve online olarak da dünya genelinde düzenleneceğini söyledi.

Yarışmanın bu yıl 6´ncısının yapılacağını ve konusunun ?Sünnet olmadan ümmet olmaz´ olacağını belirten Durukan, şöyle konuştu:

"Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Türkiye genelinde Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenmektedir. Malatya´da ise İrfan Radyo ve Rekor Kurs Merkezi ile yapılan protokol kapsamında düzenleniyor. Başvurularımızı 04 Mart´a kadar alacağız. İlçemizde, 08 Nisan 2018 de yapılacak olan yarışmanın tanıtım toplantı ve bilgilendirme ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl Türkiye genelinde 587 bin 198, İlçemizde ise 480 kişi bu yarışmaya katıldı. Bu yıl yine hedefimiz yüksek. Yarışmamızın konusu "Sünnet olmadan ümmet olmaz" olarak belirlendi. İnşallah bu yarışma sayesinde daha çok kişiyi Kur´an ve sünnetle buluşturmuş oluruz.?

 Bilgilendirme ziyaretlerinin devam edeceğini ifade eden Durukan, Ufka Yolculuk yarışmasının bu yıl farklı olarak mültecilere yönelik Arapça sorularının da olacağını ve yarışmanın 11 ayrı kategoride düzenlenerek 7´den 70´e herkese hitap eden bir yarışma olacağını sözlerine ekledi.

Yarışmada daha önce Türkiye genelinde verdikleri umre ödülünün yanı sıra bu yıl da çeşitli hediye ve para ödülü verilecek.

Yarışma hakkında detaylı bilgi almak için http://www.ufkayolculuk.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.