Feyzi Taşdemir
16.05.2020 01:33:41
Helal olsun başarılar dilerim gururluyum malatyalı olarak Rabbim yardımcıları olsun inşallah bir ricam olacak benim 17 yaşındaki kızım ilk kitabını çıkardı destek lazım egerki azda olsa satılırsa tüm kitapçılarda olacak sonrada romanı bitmek üzere onuda basacaklar inşallah inşallah tüm çocuklarımızın geleceği açık olsun

Anahtar Kelimeler: Türkiye zengini Darendeli

Türkiye´nin en zengini Darendeli

Forbes tarafından bu yıl on dördüncüsü hazırlanan ?En Zengin 100 Türk? listesinde 3 milyar 800 milyon dolarlık serveti ile Rönesans Holding´in sahibi hemşehrimiz Erman Ilıcak, ilk sırada yer aldı.

Forbes tarafından bu yıl on dördüncüsü hazırlanan ?En Zengin 100 Türk? listesinde 3 milyar 800 milyon dolarlık serveti ile Rönesans Holding´in sahibi hemşehrimiz Erman Ilıcak, ilk sırada yer aldı.

Toplam servetin 99,9 milyar dolara ulaştığı 100 kişilik listede, dikkatleri çeken nokta ise azalan milyarder sayısı oldu. Geçtiğimiz sene 40 adet milyarder bulunan listede bu yıl 29 milyarder bulunuyor.

?Son 5 yılın En Zengini? ünvanına sahip Murat Ülker, yerini hemşehrimiz Erman Ilıcak´a bıraktı.

İş adamı Erman Ilıcak, inşaat sektöründe özellikle yurtdışında yaptığı başarılı çalışmalarla adını duyurdu. Mütevazı kişiliğinin yanı sıra babaocağı Darende´ye de büyük sevgi besleyen ünlü işadamı, babası Bekir Ilıcak´la eğitim başta olmak üzere hayır hizmetlerine önem vererek ilçemize 3,5 milyon liraya mal olan Meslek Yüksek Okulu´nu yaptırdı.

Listede 4 Malatyalı?

Forbes´in yaptığı değerlendirmeye göre sıraladığı "En Zengin 100 Türk" listesinde yer alan Malatyalıların sıralaması, şirketleri ve 2019 yılı itibarıyla servetleri şöyle:

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık 1,9 milyar dolarlık servetiyle listenin 7´nci sırasında yer bulurken, Acıbadem Grubu´nun patronu olan bir başka Malatyalı Mehmet Ali Aydınlar 1,4 milyar dolarlık servetiyle 19´uncu, LC Waikiki´nin sahiplerinden Mustafa Küçük 21´inci sırayı aldı.

Bu isimlerden Ahmet Çalık Yeşilyurt, Mustafa Küçük Doğanşehir, Mehmet Ali Aydınlar ise Arapgir ilçesindendir.