HASAN DENİZ
6.10.2018 08:40:42
sinema olması iyiymiş.

Türkiye´nin en sıra dışı ?Halk Eğitim Merkezi? ilçemize yapılacak

Başkan Süleyman Eser, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce ve Hulusi Efendi Vakfı´nın girişimleri ile ilçeye kazandırılan ?Halk Eğitim Merkezi? ihale edilerek yapımına kısa bir süre sonra başlanacağı bildirildi.

Başkan Süleyman Eser, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce ve Hulusi Efendi Vakfı´nın girişimleri ile ilçeye kazandırılan ?Halk Eğitim Merkezi? ihale edilerek yapımına kısa bir süre sonra başlanacağı bildirildi.

Önümüzdeki günlerde inşaat çalışması başlayacak olan eğitim merkezi, ülkemizin en donanımlı eğitim atölyelerine sahip olacak.

Mevcut binanın yıkılarak yerine yapılacak olan yeni Halk Eğitim Merkezi, 3 bin metrekarelik alanı kapsayacak. 6,5 milyon liraya ihale edilen tesis, ilçemiz gençliğine ve halkına yönelik yapılan en büyük yatırım olarak görülüyor.

Üç kattan oluşan binaya çatı yapılmayarak karayoluna eşit bir şekilde yapılacak. Yeşil saha ve oyun alanlarının olacağı tesisin en üstünde park, ailelerin gece ve gündüz keyifli vakit geçirebileceği sosyal donatılara sahip olacak. Çocuklu ailelerin beklentisine cevap verebilecek parklar bu alandaki en büyük ihtiyacı da gidermiş olacak.

400 kişilik sinema salonu olacak

Gençlerin istekleri arasında ilk sıralarda yer alan sinema salonu da tesisin 3. katında ilçemize hizmet verecek. Nezih ortamı ile günümüz teknolojisi ile kurulacak olan sinema salonunda güncel filmler izlenebilecek.

Dev eğitim tesisinde, ilçedeki bay ve bayanların katılacağı kurslarda meslek sahibi olabilecek. Meslek gruplarına göre tasarlanan binada, halkoyunları çalışma salonu, resim atölyesi, plastik atölyesi, müzik atölyesi, kilim dokuma atölyesi, yöresel sanatlar atölyesi gibi birden fazla eğitim atölyesi olacak. Kafeterya, sergi salonunu, konferans salonu, bilgisayar ve tiyatro salonlarının olacağı bu merkez birçok sanatsal etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

Tesisin kısa süre içerisinde başlamasıyla toplamda 6,5 milyon liralık yatırım hayata geçirilmiş olacak. İlçe esnafı için ise önemli bir ekonomik girdi olacak.

Projelerin hayata geçeceği günü bekleyen vatandaşlar da ilgilere teşekkür ederek, ilçenin gelişmesine emek veren kişi ve kurumlara minnettar olduklarını kaydetti.