Ankara´da yaşayan hemşehrimiz Ayşegül Kaya, 65 kilogram bayanlar kategorisinde Türkiye birincisi olarak hemşehrilerini gururlandırdı.

Dokuzuncu sınıf öğrencisi Kaya, Gençlik ve Spor Bakanlığının Ankara´da düzenlediği müsabakalarda rakiplerini eleyerek sağ ve sol kol il 1´inciliği aldıktan sonra, 65 kiloda sağ kol Türkiye 1´incisi olarak milli takıma seçildi.

Genç bilek güreşçisi, Ağustos-Eylül ayları içerisinde Romanya´da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Eğitimi için gittiği Ankara´dan ziyarete gelen Kaya, milli takımda ülkemizi temsil edeceği için çok mutlu olduğunu belirterek, ?Beden eğitimi öğretmenimin tavsiyesi ile başladığım bu sporda şuan çok iyi bir seviye yakaladım. Çıktığım tüm maçların hepsini almasını bildim. Azimli bir şekilde antrenmanlarıma devam ederek önümüzdeki Dünya Şampiyonasına odaklanmış bulunuyorum. Hemşehrilerimizden dua istiyorum. İnşallah güzel bir derece elde ederek hem bayrağımızı dalgalandırır hem de hemşehrilerimin gurur kaynağı olurum.? dedi.

Babası Mustafa ve annesi Mehtap Kaya çifti de çocuklarının yeteneğini geliştirmesi için destek verdiklerini kaydederek şimdiye kadar kimsenin kızlarının bileğini bükemediğini dile getirdi.

Vatandaşlar ise genç bilek güreşçisi hemşehrimiz Ayşegül Kaya´ya şampiyonluk yolunda başarılar diledi.

Türkiye 1´incisi hemşehrimiz Dünya şampiyonasına katılacak

Ankara´da yaşayan hemşehrimiz Ayşegül Kaya, 65 kilogram bayanlar kategorisinde Türkiye birincisi olarak hemşehrilerini gururlandırdı.
Spor 10.06.2019 08:18:33 2384 0