Tur şirketlerinin yeni rotası: ?Darende?

Anadolu´nun en önemli maneviyat merkezi olan Darende, turizm öncelikli kalkınma planı kapsamında tur şirketlerinin yeni rotası olacak.

Anadolu´nun en önemli maneviyat merkezi olan Darende, turizm öncelikli kalkınma planı kapsamında tur şirketlerinin yeni rotası olacak.

Fırat Kalkınma Ajansı´nın (FKA) öncülüğünde TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Başkanlığı bünyesinde bulunan 30 turizm acentesinin temsilcileri, Darende´nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi.

Turizm gelirlerinin Malatya ekonomisi üzerindeki etkisini artırmak amacıyla kurulduğu günden bu yana bir yandan mali destek sağlayan Fırat Kalkınma Ajansı, ilçemizin tanıtılmasına yönelik ulusal ve uluslararası faaliyetlerini sürdürüyor.

Tanıtım çalışmalar kapsamında Darende´nin turizme açılması amacıyla TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Başkanlığı bünyesinde bulunan 30 turizm acentesi ile ulusal gazetelerin temsilcilerinden oluşan heyet ilçemizi gezdi.

FKA Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, turizmin sahillerden iç bölgelere kaydığını ifade ederek, ?Darende´nin manevi atmosferi, kanyonlar ve şelaleleri ile kültür turizmi açısından Dünya´da eşi benzeri olmayan öneme sahip." dedi.

Heyet ilçede, Somuncu Baba Külliyesi, Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Müzesi, Tohma Kanyonu, Kudret Havuzu, Hamidiye Çarşısı, Günpınar Şelalesi´ni gezdi. Öte yandan Kaymakam Enver Zengince ve Belediye Başkanı İsa Özkan da heyete eşlik etti.