TSE'den Özel Hacı Naciye Ateş Okullarına "Okulum Temiz Belgesi"

Eğitim 22.10.2020 16:44:00 3365 0

Özel Hacı Naciye Ateş Okullarına Kovid-19 ile mücadelede Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen kriterleri yerine getirdiği için "Okulum Temiz" belgesi verildi.

Kurumun Genel Müdürü Resul Kesenceli konuyla alakalı bir açıklama yaparak, başvuru öncesinde "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetleri, eylem planlarını, talimatlarını, eğitimlerini ve benzeri işlemleri yerine getirdiğini söyledi.

Kovid-19 salgını döneminde öğrencilerin TSE standartlarında eğitimlerine devam edebilmelerinin çok önemli olduğuna değinen Kesenceli, “İlçemizde bir ilki daha başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla eğitim kurumlarımız “Temiz Belgesi” ile tescillendi.” dedi.

“Öğretmenlerimizin ve velilerimizin içlerinin rahat olması lazım”

Her şeyin başının sağlık olduğunu hatırlatan Kesenceli, “Tüm öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın daha hijyenik bir ortamda güvenli ve sağlıklı şartlarda sorumluluklarını sürdürmelerini hedefliyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızı bu konuda bilinçlendirdik ve hazırlıklarımızı büyük bir titizlikle gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz okula başladığı andan itibaren nerede nasıl davranacakları, hangi ortamlarda ve alanlarda ders yapacakları, bahçede nerede oynayacakları, hangi öğrencinin hangi sırada yer alacağı, okul çıkış esnasında öğrencilerin nasıl çıkış yapacağı, öğretmenlerimizin de alacağı önlemleri ve tedbirleri TSE'nin hazırladığı kılavuz rehberliğinde hazırladık. Bu konuda velilerimizin içinin rahat olmasını önemsiyoruz.” diye konuştu.

Okul öğrencileri de alınan tedbirlerden dolayı okul yönetimine teşekkür ederken, güvenli bir ortamda eğitimlerine devam ettikleri için mutlu olduklarını söyledi.

 

 

 


Anahtar Kelimeler: ' Naciye Okullarına "Okulum Temiz Belgesi"