Ali GÖK
1.06.2017 08:52:55
İlçmizin yetiştirmiş olduğu güzide insanlardan biri olan Mehmet Ali ÖZPOLAT Abimize Cenabu ALLAH´dan Rahmet kederli ailesine sabrıcemil dilerim.

TRT Prodüktörü hemşehrimiz Özpolat vefat etti

Hemşehrimiz Mehmet Ali Özpolat, Ramazan´ı geçirmek için geldiği ilçemizde, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Uzun yıllardır TRT´de görev yapan, Darende ve Malatya´yla ilgili yapımların yanı sıra özellikle tarihi konularda belgeseller hazırlayan TRT´nin sevilen Prodüktörü hemşehrimiz Mehmet Ali Özpolat, Ramazan´ı geçirmek için geldiği ilçemizde, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Ailesinin isteği üzerine cenaze Ankara´ya götürülerek, Kocatepe Camisi´nde kılınan öğle namazının ardından,  Karşıyaka Mezarlığı´nda toprağa verildi.

Darende´yi ekranlara taşıdı

Özpolat, 1985 yılında Somuncu Baba, ardından da kenger ve pestil gibi yöremizi tanıtan belgesellerin yanı sıra tek televizyon kanalının olduğu yıllarda TRT´de Hulûsi Efendi ve çalışmalarını anlatan programlar hazırlayıp sundu. Kültür alanlarında yaptığı çalışmaların çeşitli ödüllerle taltif edilen Özpolat, ülkemiz ve beldemiz için önemli hizmetlerde bulundu.

Mehmet Ali Özpolat, 1949 yılında Darende´nin Çukurkaya Mahallesi´nde doğdu. İlk ve ortaokulu Malatya´da okudu, lise eğitimini Sivas´ta tamamladı. 1975 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulundan mezun oldu. 1976 yılında TRT´de prodüktör olarak göreve başladı. TRT´de çeşitli kademelerde görev yapan Özpolat, TRT Avrasya kanalında hem yöneticilik hem programcılık görevlerini yürüttü. TRT Türkmenistan Temsilci vekili olarak bir süre görev alan Özpolat, çeşitli belgesel filmlere imza attığı ve program yapım ve yayıncılığını üstlendi. Özpolat, evli ve 3 çocuk babası.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Malatya milletvekili aday adayı olan Mehmet Ali Özpolat, 27 Mayıs 2017 tarihinde vefat etti.