TOKİ Balaban´a 141 konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İlçemizin Balaban Mahallesi´ne inşa edilecek 141 konutun ihalesi yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İlçemizin Balaban Mahallesi´ne inşa edilecek 141 konutun ihalesi yapıldı.

31 Ekim Salı günü gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami, altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yatay mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+2 olan konutlar 2+1 planında inşa edilecek.

Yapılacak konutlara ilişkin TOKİ tarafından şu bilgilere yer verildi: "Projede geleneksel konutlarda yer alan mimari anlayışı modernize ederek farklılık yaratılmaya çalışıldı. Darende´ye ait yerel mimari göz önünde bulunduruldu. Cephelerde ve zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplama, dekoratif pencereler, söveler, çatıda ve cephelerde Türk evini yansıtan çıkmalar kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor."

Başkan Eser, "Balabanımıza Hayırlı olsun"

TOKİ tarafından bugün ihalesi yapılan konutlar için Balabanlı hemşehrilerine hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ?Uzun uğraş ve çabalarımız sonucunda Balabanlı hemşehrilerimize verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. TOKİ marifetinde yapılacak olan konutların hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.? dedi.