Tavşanlar Mezrası Camisi ibadete açıldı

İlçemizin Yenice Mahallesi´ne bağlı Tavşanlar Mezrası´nda hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan 100 kişilik cami merasimle ibadete açıldı.

İlçemizin Yenice Mahallesi´ne bağlı Tavşanlar Mezrası´nda hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan 100 kişilik cami merasimle ibadete açıldı.

Açılış öncesi, ilçe Müftüsü Nurullah Birlik ve ilçede görevli imamlar tarafından ilahiler okunarak dualar edildi.

Açılışa katılan ilçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince, kurdele kesiminde yaptığı konuşmada, camilerin İslam toplumunun manevi teneffüs yerleri, ibadetin huzur ve coşkusunu paylaştıkları mekanlar ve beşikten mezara kadar herkesin ilim öğrenebildiği merkezler olduğunu söyledi.

Cami, okul, yol, çeşme, mabet gibi hayır hizmetlerinin kalıcı eser olduğunu dile getiren Zengince, şunları kaydetti:

"Kamunun faydalandığı bu eserler insanlığın yararlanacağı eserler olarak her zaman karşımızda olacaktır. Hayırsever vatandaşımızın gösterdiği örnek davranışından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Başta bu caminin yapımını üstlenen hayırsever vatandaş Mehmet Kutluer olmak üzere en küçük taşından, tuğlasından, halısına kadar herkim katkıda bulunduysa Allah ondan razı olsun, caminin mezra sakinlerine hayırlı olmasını dilerim."

Konuşmanın ardından Kaymakam Zengince, Cumhuriyet Savcısı Cesur Sunar, İlçe Müftüsü Nurullah Birlik ve protokol üyeleri kurdeleyi kesip Cuma namazı öncesi caminin açılışını yaptı.

Açılış törenine sonradan katılan Belediye Başkanı Süleyman Eser de caminin yapımında emek veren ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Namaz sonrası 250 kişiye yemek ikram edilmesiyle program sona erdi.