mehmet gültekin
30.01.2018 10:00:25
lütfen avlunun içindeki ağaçlar kesilmesin.

Tarihi cami restorasyon ile eski görkemine kavuşturulacak

İlçemizdeki İbrahim Yusuf Paşalar Camisi, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser´in girişimleri ile yeniden restore edilecek.

İlçemizdeki İbrahim Yusuf Paşalar Camisi, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser´in girişimleri ile yeniden restore edilecek.

Belediye Başkanı Süleyman Eser, 1708 yılında İbrahimpaşa Mahallesine yapılan ve mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü´ne ait olan camide incelemelerde bulundu.

Burada gazetecilere açıklamalar da bulunan Başkan Eser, Yusuf Paşalar Camisinin aslına uygun bir şekilde restore edileceğini söyledi.

Önemli kültürel zenginlikleri barındıran ilçenin kültürel bir mirası olduğunu aktaran Eser, ?Camimiz 1708 yılında yapılarak ibadete açılmış ve halada kullanılmaktadır. Aradan geçen süre içerisinde oluşan tahrifatı önlemek için Belediye olarak yenileme, bakım, onarım ve peyzaj çalışması yaptıracağız. İnşallah aslına uygun olarak yapılacak restorasyonla camimiz eski görkemine kavuşacak. Hizmetlerimiz ve çalışmalarımız, daha güzel ve yaşanılabilir bir Darende için.? dedi.

?Mahalle olarak çok mutluyuz?

İbrahimpaşa Mahallesi Muhtarı Mehmet Sezer de, mahalle olarak tarihi caminin eski ihtişamına kavuşacağı için çok mutlu olduklarını belirterek, Başkan Eser´e teşekkür etti.