Bir dizi program kapsamında Malatya’ya gelen Bursa Büyükşehir Yeşilyurt ve Yıldırım Belediye Başkanları ilçemize ziyaret düzenledi.

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın misafiri olarak ilimize gelen Bursa Büyükşehir Yeşilyurt Belediye Başkanı Davut Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Bursa Malatya Darendeliler Dernek Başkanı Ali Bozkurt’a, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan eşlik etti.

Somuncu Baba Külliyesi’ni ziyaret eden misafirler; “Somuncu Baba Hazretlerinin sultanlar şehri Bursa’ya manevi tesiri çok büyüktür. Ulucami’nin manevi mimarı şüphesiz Somuncu Baba Hazretleridir. Somunlar Müminler nidasıyla Ulucami civarında ekmek dağıtması, insanlara manevi olarak tesir etmesi bizler için övünç kaynağıdır. Yüzyıllar geçse de Somuncu Baba Hazretlerinin Bursa’ya miras olarak bıraktığı manevi kokuyu, bugün Darende’de hissettik. Darende Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) Külliyesi her yönüyle örnek olabilecek maneviyat merkezlerimizden birisidir. Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Hazretlerinin kabri şeriflerini ziyaret ettik. Buradaki hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür ederiz” dediler.

Sultanlar şehri Bursa’dan gelen misafirler, Somuncu Baba Külliyesi’ni ziyaret etti

Gündem 28.09.2021 16:34:00 4275 0