HES kanalına düşen genç hayatını kaybetti

İlçemiz, Hisarkale Mahallesi´nde akşam saatlerde balık tutmak için gittiği hes kanalına düşen genç boğularak hayatını kaybetti.

İlçemiz, Hisarkale Mahallesi´nde akşam saatlerde balık tutmak için gittiği hes kanalına düşen genç boğularak hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Uğur Özer (29) ilçemizin kırsalında bulunan Hisarkale Mahallesi´nde HES santraline ait kanalda, akşam saatlerinde balık tutmak isterken bilinmeyen bir nedenle kanala düştü.

Başka bir mahallede mevlitte olan ailesinin döndüğünde çocukları Özer´den haber alınamaması üzerine durumu jandarma ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen jandarma ve itfaiye ekipleri, mahalle sakinlerinin verdiği bilgi üzerine kanalda arama çalışması başlattı.

Kısa bir süre sonra mahallenin hemen altından geçen beton kanalın kenarında Özer´e ait olta ve balık kovası bulundu.

Kanala düşme ihtimalini değerlendiren ekipler, HES santralinden yardım isteyerek kanal içerisindeki su başka bir yöne verilerek suyun akışı durduruldu.

Yaklaşık 8-9 saat süren arama çalışmalarının ardından sabah saatlerinde Özer´in cesedi, çalışmaların başladığı yerin yaklaşık 3 kilometre ilerisinde bulundu.

Kanaldan çıkarılan ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumu Malatya Şube Müdürlüğüne kaldırıldı.

Olayı haber alarak sulama kanalına gelen yakınları Özer´in cesedini görünce gözyaşlarına hâkim olamadı.

Uğur Özer´in Ankara´dan tatil için ailesinin yanına geldiği, bekâr olduğu öğrenildi.