Somuncu Baba Teknik Lisesi´nde TÜBİTAK fuarı açıldı

TÜBİTAK destekleri ile Somuncu Baba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı.

TÜBİTAK destekleri ile Somuncu Baba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" açıldı.

Açılış kurdelesini kesen Kaymakam Enver Hakan Zengince, lise öğrencileri tarafından yapılan "Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilimler" projelerini gezerek öğrencilerden bilgi aldı.

Zengince, burada yaptığı açıklamada, fuarda çok güzel çalışmaların bulunduğunu, öğrencilerin kabiliyetlerini sergilediklerini söyledi.

Fuarda öğrencilerin mesleki alanlarında başarılı projeler hazırladığına değinen Zengince, "Hem çocuklarımızı tebrik ediyorum hem de okul yönetimini tebrik ediyorum. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Çocuklar şimdiden yaptıkları bu çalışmaları ileriye taşıyarak ülkemizin teknolojik anlamda gelişmesine çok ciddi katkıları olacaktır. Çok ümit verici çalışmalar var. Başarılar diliyorum." diye konuştu.

Okul Müdürü Ramazan Güz de fuarda 27 projenin yer aldığını belirterek, öğrencilerin derslerde öğrendiklerini uygulamalı olarak öğretmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Fuarda, origami ve matematik, CNC router yapımı, 3d yazıcı yapımı, çok fonksiyonlu kıyafetler ve ekolojik ev gibi bir çok proje, bir gün boyunca sergilenecek.