Abdurahman Ugraş
2.10.2019 10:58:28
Darendemizin Ayaklı Kütüphanesi,medar-ı iftiharımız syn.Hocamız Musa TEKTAŞ beyefendiyi yakından tanıyan birisi olarak diyorum ki bu ödüller Musa Kardeşimize az bile.. Ana yurdumuz Türkiyemizin coğrafi ve tabiat güzelliklerine sahip Darende Somuncu Baba Kanyonu ve şellalesi, külliyesi 40 Yapraklı gül şehiri Balıklı gölleri,Serin suları,Hanları,hamamları,Kiremitte pişen ala balığı ilk görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerdendir.. Darende Somuncu baba Külliyesi,40 yapraklı Gül Şehrimizin Muhteşem mimari yapısıyla da tarih kitaplarında yer alan Adını Somuncu Bababa Camisi diye dünyaya duyuran Cami yapımında ve yöre gelişmesinde sayısız emeği olan Merhum es.Osman Hulusi ATEŞ Efendinin görevinden sonra Nöbeti bir müddet devralan benim de Liseden Sınıf arkadaşım syn. Hamidettin ATEŞ hocamızdan sonra Bu İbadet hanede görev yapmak şanslrarın en büyüğü olsa gerek. İşte yıllardır gecesini gündüzüne katarak hem İmamlık Görevini hem de Bu güzel mekanın tanıtımını tüm misafirlere güzel anlaşılır bir dille anlatan Darende Haber Gazetesinde güzel söyleşileriyle yer alan yazıları beğeni ile okunurken bir de Ankarada şiirleriye birincilik ödülü alması biz okurlarını oldukça sevindirdirmiştir.. "Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz" Bu Vesileyle Musa TEKTAŞ kardeşimize hem bizleri Gül şehrimizi tanıtımında,hizmette,ilgi ve bilgide çaba göstererek Darendemizi temsilinden dolayı şükran duygularımı sevgilerimi sunuyorum.ALLAH Yar ve Yardımcısı yardımcımız olur inşallah diyerek duygularımı iletmek istiyorum..Yaz tatillerimizde görüşebilmek ümidiyle Herkese sağlık huzur,başarı ve mutluluk dolu günler diliyorum.. Yüzünüzden gülücükler kalbinizden sevgi hiç eksik olmasın İNŞAALLAH... Sağlıcak ile kalın..Hoşça kalın.Musa kardeşim Görevinin makalelerinin ve şiirlerinin devamını diliyorum. Zevkle de okuduğumu beyan etmek istiyorum.Hoşça kalın...

Somuncu Baba Camii İmam Hatibi Türkiye 1.´si oldu

Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği yarışmada Türkiye 1.´si olan Somuncu Baba Camii İmam Hatibi Musa Tektaş, Ankara´da katıldığı törende ödülünü aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği yarışmada Türkiye 1.´si olan Somuncu Baba Camii İmam Hatibi Musa Tektaş, Ankara´da katıldığı törende ödülünü aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı´nın, 2019 yılı ?Camiler ve Din Görevlileri Haftası? münasebetiyle düzenlemiş olduğu şiir yarışmasına katılan İmam Musa Tektaş, yazmış olduğu ?Şehitler Konuştukça? adlı şiiriyle birinci seçildi.

Tektaş, Ankara´ya davet edilerek başkanlıkta düzenlenen törende ödülünü, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen´in elinden aldı.

?Çok mutlu oldum?

Törende bir konuşma yapan Tektaş, kendisine uygun görülen birincilikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ?Devletimiz ve milletimiz var olsun. Ömrümüz el verdiği sürece bilgimizle, fikrimizle ve zikrimizler her zaman devletimize en güzel şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Başkanımıza ve camiamıza teşekkür ediyorum.? dedi.

Hoca´ya birinciliği getiren işte o şiir;

 

ŞEHİTLER KONUŞTUKÇA

Bu yurda canını veren şehitler,

Kanımız millete helâl dediler.

Hürriyet aşkıyla coşan yiğitler,

Vatansız kalmaya melâl dediler?

 

Tarihlere destan yazan biz olduk.

Düşmanın başını ezen biz olduk.

Gökte bayrak gibi ezan biz olduk.

Ruhumuz inleyen Bilâl dediler?

 

Bedir, Malazgirt ve Çanakkale´de,

Yedi iklim nice muhkem kalede,

Ve Onbeş temmuzda hem fevkalade.

Savaştık düşmedi hilâl dediler?

 

Fitneyi yerlere serdik çok şükür

Terörün belini kırdık çok şükür

En yüce rütbeye erdik çok şükür

Ya şehadet ya İstiklâl dediler

 

Orta Asya bizim şanlı yurdumuz.

Anadolu bugün ortak derdimiz.

Hamza misalidir her bir ferdimiz.

Gökte dalgalansın al al dediler?

 

İslâm sancağını burçlara taktık.

Dört kıtada nice eser bıraktık.

Bazen Tuna bazen Nil gibi aktık.

Su gibi berrak bir zülâl dediler?

 

İnsan ki Allah´ın ismini anar.

İman ki tevhitten yükselen çınar.

İslâm ki ruhları besleyen pınar.

Kur´an´dan ayrılmak dalâl dediler?

 

Şehitlik en büyük rütbe kul için.

Bülbülün figanı her dem gül için.

Yârdan, serden geçip istikbâl için.

Bu ne heybet bu ne celâl dediler?

 

Musa Tektaş  Darende/Malatya