Siyer yarışmasında dereceye girenlere bisiklet verildi

İlçemiz Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencileri arasında 5.´si düzenlenen siyer yarışmasında dereceye giren öğrencilere, bisiklet hediye edildi.

İlçemiz Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencileri arasında 5.´si düzenlenen siyer yarışmasında dereceye giren öğrencilere, bisiklet hediye edildi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Enver Zengince, Başkan İsa Özkan, ilçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, okul müdürleri, öğrenci ve velileri katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Kaymakam Zengince, öğrencileri tebrik ederek, öğrencilere Peygamber Efendimizin (s.a.v) kutlu hayatını kendilerine örnek almalarını istedi.

Okul Müdürü Mehmet Boyraz da insanlığın Hz. Muhammed´i (s.a.v)  anlayamamanın sancısını çektiğini söyledi.

Peygamber Efendimizin örnek hayatına değinen Boraz, ?Yirmi üç yıllık peygamberlik süreci sonunda cahiliye devrinin karanlık günlerinden, karıncayı bile incitmekten çekinen insanlardan oluşan saadet asrının güneşinin tüm dünyayı aydınlattığını görüyoruz. Bu kadar kısa bir zaman diliminde bu kadar büyük değişimin mimarı tabii ki âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (sav)´dir.? dedi.

Boyraz, son olarak, ?Programı gerçekleştirmemize vesile olan başta değerli öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliği başkan ve üyelerime, katkıda bulunan velilerime, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.? diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilerin sunduğu çeşitli etkinlikler izlendi.

Programın sonunda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından bisikletleri takdim edildi.