Siyasi parti başkanlarından ortak bildiri

Darende´de, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepki gösteren siyasi parti ilçe başkanları, bir araya gelerek ortak bir bildiri yayınladı.

 

Darende´de, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepki gösteren siyasi parti ilçe başkanları, bir araya gelerek ortak bir bildiri yayınladı.

Belediye Parkı´nda bir araya gelen AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, MHP İlçe Başkanı Hasan Şentürk, BBP İlçe Başkanı Ali Gök, CHP İlçe Başkan Vekili Muzaffer Keleş okudukları ortak bildiride, siyasi kimlik ve görüşleri bir kenara bırakarak, devletin birlik ve bütünlüğünü, milletin kardeşliğini, ülkemizde binlerce yıldır devam eden hoşgörü ve sevgi ortamı ile demokrasiyi tehdit eden iç ve dış mihraklara karşı birlikte hareket etme iradesiyle bütün vatandaşa seslendiklerini söyledi.

Parti başkanları, 15 Temmuz günü gerçekleşen darbe girişimini lanetlediklerini ifade ederek, ´´15 Temmuz günü Milletimizin iradesine ve Devletimizin bütünlüğüne yönelen hain darbe girişimini hep birlikte kınıyoruz. Bu saldırıyı planlayan ve yapan FETÖ terör örgütü ve destekçilerini lanetliyoruz. Darbe teşebbüsünün ilk anından bu yana milli mücadele ruhunu hatırlatan bir birlik ve beraberlikle, Çanakkale´de olduğu gibi omuz omuza meydanları doldurarak, Devletinin yanında dik duran ve bu hain kalkışmanın engellenmesi sürecinin asıl kahramanı olan aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkesinin ve milletinin huzuru, demokrasisi ve geleceği için hiç tereddüt etmeden, canını ortaya koyan kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz. Allah onlardan razı ve makamları ali olsun.´´ denildi.

Bundan sonraki süreçte de dikkat edilmesi gerektiğini aktaran başkanlar, soruşturmaların hassaslıkla yapılarak masum insanların zarar görmemesini istedi.