Sivas´tan gelen huzurevi sakinleri Darende´ye hayran kaldı

Sivas İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi yaşlıları Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser´in misafiri olarak ilçemize geldi.

Sivas İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi yaşlıları Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser´in misafiri olarak ilçemize geldi. 

İlçemizde, Somuncu Baba, Tohma Kanyonu, Hasan Gazi Şehitliği ve Günpınar Şelalesini gezen huzurevi sakinleri, Darende´ye hayran kaldı. Başkan Eser, belediye parkında ağırladığı yaşlılarla yakından ilgilendi. 

Eser, önceliklerinin yaşlılara hizmet olduğunu söyleyerek, ?Bizler sizlere en iyi şekilde hizmet etmeliyiz, hürmet etmeliyiz. İnsanın sınıf farkı, bölge farkı, şehir farkı yok, insan insandır. Her insan hizmetin en güzeline layıktır? dedi. 

Belediye olarak her zaman yaşlıların yanında olduklarını kaydeden Eser, ?Belediye başkanı olarak ta hükümet politikası olarak ta bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanımızın göreve geldiği günden beri sizlere saygı duymayı, sizlere bakmayı hürmet etmeyi görev arz etmiştir. Bu vatanın her insanına sahip çıkmalıyız? şeklinde konuştu. 

Türkiye´nin üzerinde birçok dış güçlerin gözü olduğunu söyleyen Eser, ?Gördüğünüz gibi İsrail´de bu ülkenin parçalanmasını istiyor, Amerika´da bu ülkenin parçalanmasını istiyor, Rusya´da, İran´da. Ama biz kendimizde olduğumuz sürece birlik beraberliğimizi koruduğumuz sürece kesinlikle hiçbir ülke düşman bizi bölemez. Kimse bizim ülkemize giremez, biz ülkenin sahipleriyiz. Allah´ın izniyle cennet vatanımıza sizlerin sayesinde sahip çıkacağız? diye konuştu. 

Darende ilçesini tanıma fırsatı bulan huzurevi sakinleri ise Eser´e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.