Sevginin tüm engelleri ortadan kaldıracağına inanıyoruz

Belediye Başkanı İsa Özkan ve beraberindeki Müftü Muhammed Yusuf Yaşar ve Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, "Engelliler Haftası" etkinlikleri kapsamında Zeynep Sultan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Beraberindeki heyetle sınıfları gezen Özkan, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Özkan, burada yaptığı konuşmada, belediye olarak her zaman engelli ve dezavantajlı vatandaşlarının yanında olduklarını söyledi.

Sevginin tüm engelleri ortadan kaldıracağını belirten Özkan, "Fiziksel ve zihinsel engelli çocuklarımız için ne yaparsak azdır. Bütün hemşehrilerimden de aynı duyarlılığı bekliyorum. Çocuklarımızı ziyaret etmemiz bize mutluluk ve gurur verdi. Belediye olarak çocuklar için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız." dedi.

Müftü Yaşar da öğrencilere hediye verip yaptığı kısa sohbette, “tüm engelli kardeşlerimizin toplumumuza Allah tarafından verilmiş birer emanet olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü İnce ise çocukları severek, engelli çocukları eğitirken onlara sevgi ile yaklaşılması gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından pasta kesilerek özel öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Ziyarette, ilçe Müftülüğünün Engelliler Koordinatörlüğü ekipleri özel öğrencilerle bir süre yakından ilgilenerek hediyeler verdi.