Şehit babaocağında toprağa verildi

Şehit polis memuru hemşehrimiz Adem Keleş (28) Yavuzlar Mahallesinde toprağa verildi.

 Diyarbakır´da zırhlı araçla kamyonetin çarpışması sonucu şehit olan polis memuru hemşehrimiz Adem Keleş (28) Yavuzlar Mahallesinde toprağa verildi.

 Şehidin cenazesi, Hulusi Efendi Devlet Hastanesinin morgundan alınarak, Yavuzlar Mahallesi´ndeki babaevine getirildi.

 Şehidin babası Yaşar, annesi Naciye, ablası Hatice, ağabeyleri Hacı Hasan ve Cuma, kardeşi Mehmet Keleş ile resmi nikah kıydığı, düğün hazırlıkları yaptığı Sevcan İşleyen ve yakınları gözyaşı döktü.

 Şehidin kardeşi Mehmet, ağabeyinin fotoğrafını kucağına alarak cenazeyi asker selamıyla karşıladı, ağabeyi Cuma Keleş de "Düğünümüze hoş geldiniz" diyerek gözyaşı döktü. Düğün hazırlıkları yapan İşleyen, şehidin babası, annesi ve kardeşleri, cenaze aracındaki tabuta sarıldı.

 Helallik alınması ve dua edilmesinin ardından Adem Keleş´in naaşı, mahalle meydanına getirildi.

 Buradaki törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hakan Topaktaş, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşlar, "şehitler ölmez, vatan bölünmez", "polise, askere uzanan eller kırılsın", "kahrolsun PKK" sloganları attı.

Şehit polisin naaşı, İl Müftüsü Ümit Çimen´in kıldırdığı namazın ardından omuzlarda taşınarak, Yavuzlar Mahallesi Mezarlığı´nda toprağa verildi.

 Anne Naciye Keleş, "Oğlum, sen nereye gidiyorsun? Ne kadar da değerliydin, kuzum" diyerek ağladı.

 Polis memuru Adem Keleş, dün Diyarbakır-Silvan karayolunun 20. kilometresindeki Karaçalı mevkisinde zırhlı aracın, tali yoldan çıkan kamyonetle çarpışması sonucu şehit olmuş, kazada 7´si polis, 11 kişi yaralanmıştı.