Anahtar Kelimeler: Seçime Hazırız

"Seçime Hazırız"

İlçemizde, 24 Haziran´da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin çalışmalar tamamlandı.

İlçemizde, 24 Haziran´da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin çalışmalar tamamlandı. Geçmişte istikrarın sürmesi için mevcut hükümetten yana oyunu kullanan hemşehrilerimiz yine güçlü bir destek vermesi bekleniyor.

Şeffaf sandıkların yanı sıra üzerinde evet yazan kaşeler evraklarla birlikte sandık başkanlarına teslim edildi.

Gazetemiz Muhabirinin edindiği bilgiye göre kayıtlı 19 bin 314 seçmeni bulunan ilçemizde 98 sandık kurulacak.

Seçmenlerden 6 bin 900´ü ilçe merkezinde, 68 kırsal mahallede ise 12 bin 414 kişinin listelerde yer aldığı öğrenildi. 29´u ilçe merkezi 69´ı da kırsal mahallede olmak üzere toplam 98 sandık kurulacak. İlçe seçim müdürlüğü tarafından kaşeler evraklarla birlikte görevlilere imza karşılığında teslim edildi.

Bu arada İlçe Kaymakamlığı´nda seçim güvenliği ile ilgili bir toplantı düzenlendi. Seçimin güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesi için güvenlik güçlerinin ve kurumların yetkilileri ile yapmaları gerekenler hatırlatıldı.

Seçim günü herhangi bir provokasyon olmaması için güvenlik güçleri hazır bulunacak.

İlçemizde oy kullanma saat 08.00´de başlayacak akşam 17.00´de sona erecek. Saat 17.00´den itibaren ilçe seçim kurulu oyları sisteme girmeye başlayacak.