Anahtar Kelimeler: Seçime Hazırız

"Seçime Hazırız"

Darende´de, yarın yapılacak genel seçimler için hazırlıklar tamamlandı. İlçemizde 19 bin 414 seçmen yarın sandık başına gidecek.

 

Darende´de, yarın yapılacak genel seçimler için hazırlıklar tamamlandı. Şeffaf sandıkların yanı sıra 7 Haziran´da üzerinde evet yazan kaşeler değiştirilerek evraklarla birlikte sandık başkanlarına teslim edildi.

Gazetemiz Muhabirinin edindiği bilgiye göre kayıtlı 19 bin 414 seçmeni bulunan ilçemizde 74 sandık kurulacak. Seçmenlerden 6 bin 966´sı ilçe merkezinde, 68 kırsal mahallede ise 12 bin 448 kişinin listelerde yer aldığı öğrenildi.

14´ü ilçe merkezi 60´ı da kırsal mahallede olmak üzere kurulacak 74 sandık ve 7 Haziran´da iptal edilen kaşelerin yerine yeni gönderilen kaşeler evraklarla birlikte görevlilere imza karşılığında verildi.

Bu arada İlçe Emniyet Müdürlüğü de seçim güvenliği ile ilgili bir toplantı düzenledi. Seçimin güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesi için polislerin yetkileri ile yapmaları gerekenler hatırlatıldı.

Bu yıl bir ilk olarak seçim günü ilçe merkezlerindeki ve kırsaldaki trafo merkezilerine askerler görevlendirildi. Seçim günü herhangi bir provokasyon olmaması için askerler hazır bulunacak.

İlçemizde oy kullanma saat 07:00´de başlayacak akşam 16:00´de sona erecek. Saat 17:00´de ise ilçe seçim kurulu oyları sisteme girmeye başlayacak.