Sağanak ve dolu sonrası 9 mahalleyi sel vurdu

İlçemizin kırsalında bulunan 9 mahallede akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak ve dolu sonrası oluşan sel, maddi hasara neden oldu.

İlçemizin kırsalında bulunan 9 mahallede akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak ve dolu sonrası oluşan sel, maddi hasara neden oldu.

Dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve dolu yağışının ardından gelen sel ile birlikte dere yataklarının taşması sonucu, Ayvalı, Ilıca, Şendere, Uzunhasan, Gökçeören, Çınar, Hisarkale, Hisarcık ve Karabayır Mahallelerinde, maddi hasara neden oldu.

Sel suyunun etkilediği mahallelerde yollar, elektrik dirikleri, içme suyu ve kanalizasyon hattı, bazı ev ve ahırlarda su baskını meydana geldi. Şendere Mahallesi´nde sel sularına kapılan bir traktör ise kullanılmaz hale geldi. Sağanak ile birlikte etkili olan şiddetli rüzgâr ise bazı evlerin çatısını uçurdu.

Gökçeören, Ayvalı, Ilıca, Uzunhasan, Gökçeören, Çınar, Hisarkale, Hisarcık ve Karabayır Mahallelerinde de dere yataklarının taşması nedeniyle yollar kullanılmaz hale geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Darende Belediyesi´ne bağlı ekipler yaşanan sel felaketinden ardın yol açma ve altyapı çalışmalarına başladı.

Maddi hasar oluşan mahallelerde muhtarlar, ilgililerin ivedi bir şekilde afete müdahale ettikleri için teşekkür etti.

Bölgede yaşanan sel felaketi sonrası ekipler, temizleme ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor.