Rektör Kızılay Darende´de iftara katıldı

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser´in davetlisi olarak geldiği ilçede iftar yemeğine katıldı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser´in davetlisi olarak geldiği ilçede iftar yemeğine katıldı.

Günpınar Şelalesi´nde belediyeye ait tesiste gerçekleşen iftar programına Kızılay´ın yanı sıra İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, rektör yardımcıları, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Abdulmutalip Şahinaslan, akademisyenler katıldı.

İftar sonrası bir konuşma yapan Kızılay, Başkan Eser´in davetinden dolayı teşekkür etti. Darende´nin tarihi ve doğal zenginlikleri ile önemli bir çekim merkezi olduğunu ifade eden Rektör Kızılay şöyle konuştu;

25 yıl önce Malatya İl Sağlık Müdürü olan Başkan Eser´le genç bir hekim olduğum dönemde tanıştım.  O zamanlar Türkiye´nin en genç il sağlık müdürüydü. Sağlık müdürlüğü döneminde Eser´in çok büyük hizmetlerine tanık oldum. Darende´de her evde bir gencimizi iş sahibi yaptı, şimdi ise Darende´ye belediye başkanı olarak hizmet ediyor.?

Belediye başkanı Dr. Süleyman Eser de ağırlamaktan onur duyduğu Rektör Kızılay´a kendilerini kırmayıp daveti kabul ettiği için teşekkür etti.

Eser, mübarek Ramazan günlerine erişmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, şöyle dedi;

 Bu cennet vatan bizim, bu güzelliklere sahip başka bir ülke yok. Cennet vatanı bize dar etmeye çalışanlara fırsat vermemeliyiz. A parti b parti ayrımı yapmadan kardeşçe yaşamalıyız. Ülkemize sahip çıkmalıyız, biz birlik ve beraberliği öğrendik. Kardeşliği öğrendik, insanlığı öğrendik, insanca yaşamayı öğrendik. Bizler Ülkemize birlik ve beraberliğimize sahip çıktığımız sürece huzurumuzu, kardeşliğimizi kimseler bozamayacak?