Kaymakam Ökkeş Safa Türkoğlu’nun girişimleriyle açılan tenis kursuna katılan vatandaşlar, ilk defa oynadıkları tenisiyle stres atıp keyifli vakit geçiriyor.

İlginin oldukça yoğun olduğu kursta, farklı meslek gruplarından 40’ı aşkın kursiyer, yaklaşık 5 aydır haftanın 3 günü 4 saat kapalı spor salonunda aile ve arkadaşlarıyla birlikte raket sallıyor.

Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Mithat Böke, kaymakamlığın himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber başlatılan çalışmayla ilçede bir ilk olan tenis kursunu açtıklarını söyledi.

Pandemi sonrası insanların spor alışkanlıklarını yeniden kazanma adına çok önemli bir kurs olduğunu anlatan Böke, “Hocalarımızı bulduk ve kapalı spor salonumuzda bu sporu vatandaşlarımızla buluşturduk. Farklı meslek gurubundan birçok çok vatandaş burada stres atıyor. Malum pandemiden çıktık. Herkes özellikle kamu görevlileri çok yoruldu. Birçoğu spor yapma dahi imkânı dahi bulamadı. Buraya gelirken kursiyerlerin ayrı bir heyecanı olduğumu ilk defa hayatlarında tenis oynamanın ve keyifli vakit geçirmenin heyecanını yaşadıklarını görüyoruz.” dedi.

Tenis Antrenörü Hazan Dağdeviren de yoğun talepten kursa başvuruları durdurduklarını belirterek, “Kursumuzun büyük çoğunluğu kamu görevlilerinden oluşuyor. Yoğun geçen pandemi sürecinin ardından spor yapma imkânı bulan memurlar burada stres atıyor. Darende’de ilk defa deneniyor olmasına rağmen imkânlarımız çok güzel. Bu anlamada kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kursiyerlerden Diyetisyen Aslı Akçay ise Kovid-19 salgını sürecinin herkes için oldukça stresli geçtiğini anlatarak, kursun açıldığı günden beri doktor arkadaşlarıyla haftanın üç günü burada keyifli vakit geçirdiklerini söyledi.

“Bel ağrılarımı tenisle yendim”

Ruhsal ve bedensel yorgunluğu burada attıklarını ifade eden öğretmen Tayyibe Nur Bıçak ise "Zorlu ve hastalıkla geçen iki yılın ruhsal ve bedensel yorgunluğunu burada attım diyebilirim. Belimdeki rahatsızlığı 3 aydır devam ettiğim zor spor dallarından tenisle tedavi ettim. Bu anlamda çok faydalı ve mutlaka denenmesi gereken bir spor olarak herkese tavsiye ediyorum." diye konuştu.

 “Hayatımın bir parçası oldu”

Ev hanımı Özlem Kayış ise zor bir spor olan tenise yılmadan devam ettiğini ve bugün iyi bir sporcu olduğunu anlatarak, "Ben ev hanımıyım. Çocuğumla buraya gelip düzenli olarak tenis oynuyorum. Zor olmasına rağmen asla pes etmedim. Hem ruhen hem de fiziken bana çok iyi geldi. Birçok spor branşını denedim ama tenis kadar keyifli değildi. Mutlaka herkesin bu sporla tanışmasını tavsiye ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak sağlık personeli Şakir Zontul ise daha küçük ve büyük yaşlara yönelik düzenlenmesini istedi.

 

Pandemi sonrası spor alışkanlıkları tenis oldu

Darende Kaymakamlığı tarafından ilçede ilk defa açılan tenis kursu büyük ilgi görüyor.
Gündem 30.05.2022 15:11:00 2001 0