Otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı yapıldı

Kaymakamlık bünyesinde otobüs kazalarının önlenmesine yönelik toplantı düzenlendi.

Kaymakam Malik Çalışır başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ufuk Kale, Emniyet Müdürü Mustafa Denizhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Bölge Trafik Amiri Sinan Atıcı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kasım Gücük ve otobüs firma temsilcileri katıldı.

Çalışır, Türkiye genelinde trafik güvenliğinin sağlanması, trafik kazaları ve sonucunda meydana gelen kayıpların önlenmesi amacıyla şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde yaşanılan sorunların çözümüne yönelik "Otobüs Kazaları ve İlgili Kurumlarla Değerlendirme Toplantısı" düzenlediklerini söyledi.

Darende içerisinden D 300 karayolunun geçtiğini hatırlatan Çalışır, “İlçe merkezinden geçen otobüs yoğunluğunu düşündüğümüzde diğer ilçelere kıyasla daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Buradaki toplanma amacımız, bu trafik tedbirlerini tekrar bir gözden geçirip daha güvenli hale nasıl getirileceğini görüşmektedir. İlgili kurum ve firmalarla bir araya gelerek istişare edip herkesin fikrini almaya amaçladık. Tüm sürücü ve vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya davet ediyorum.” dedi.

Kaymakam Çalışır, son olarak otobüs seyahatlerinde, yolcuların canlarını sürücülere emanet ettiğine vurgulayarak, otobüs firmaları başta olmak üzere eğitimle, denetimle ve önlemlerle kazaları en aza indirmek için gayret göstermek gerektiğini söyledi.

Toplantı ilgili kurum ve firmaların görüşlerinin alınmasıyla son buldu.