Abduarahma.Ugraş
15.12.2015 10:00:57
Değerli Başkanım yıllardır Darendemizin kanayan yaralarından birisine de tüm elamanların ve çalışanlarınla yerinde müdahale ederek Esnafımızı,o mekanı kullanan her araç sahibi hemşerilerimi ve Darendeye giriş ve çıkşda kötü bir görünümde bulunan kışları çamur,yazları toz yığınından tüm hemşerilerimi ve Sanaatkar tamirci esnafımızı kurtararak yardımcı olduğunuzdan dolayı Uzaktaki takipçiniz olarak minnet duygularımı arzediyor. Çalışmalarınızın,Yeniliklerinizin devamını diliyor saygı ve Sevgilerimi iletiyorum... Abdurahman.Ugraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Beşiktaş-İSTANBUL

Oto tamirci esnafının yolu asfaltlandı

Darende´de oto tamircilerin işyerlerinin yoğun olarak bulunduğu alan, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Darende Belediyesi ekiplerince, sıcak asfalt ile kaplandı.

 

Darende´de oto tamircilerin işyerlerinin yoğun olarak bulunduğu alan, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Darende Belediyesi ekiplerince, sıcak asfalt ile kaplandı.

Yıllardır oto tamircilerinin en büyük sorunlarından birisi olan, esnafların en fazla şikayet ettiği oto tamirci bölgesi, tüm ana ve ara yollar ile sıcak asfaltla kaplandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Darende Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Doğan, sanayicilerimizin uzun yıllar çözülemeyen sorunlarını tek tek çözdükleri için mutu olduklarını söyledi.

Oto tamirci esnafının daha rahat ve huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlamak amacıyla yolların sıcak asfalt ile kaplandığını aktaran Doğan: "Daha önce belediye olarak kendilerine söz vermiştik. Bugün Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalar hemşerilerimizin daha güzel ve rahat bir ortamda hizmet vermeleri içindir. Oto tamirci esnaflarımız için hem de buraya gelen müşteriler için hizmeti güzelleştirdik. Özellikle kış aylarında, tamirci esnafımızın temiz ve düzgün bir ortamda hizmet sunacak olmalarından dolayı ayrıca mutluyuz." dedi.

Oto tamirci esnaflarından Bülent Durukan ise yaptığı açıklamada; "Yıllardır sanayiciler olarak unutulmuştuk. Belediye Başkanımız seçimi kazandığı günden beri bir çok defa bizimle toplantı yaptı ve sorunlarımızı dinledi. Bu bile bizler için çok önemliydi, en azından önemsendiğimizi anladık. Bugün de başkanımızın destekleriyle yollarımız yapılıyor. Bir kış ayına daha çamurla girmediğimiz için çok mutluyuz. ?dedi.

Sungur  Mahallesi Muhtarı Murat Fırat da, Sungur mahallesine bağlı oto tamircilerin bulunduğu yerde çalışmaları inceleyerek, Büyükşehir Belediye Başkanı hemşehrimiz Ahmet Çakır ve Belediye Başkanı Süleyman Eser´e mahallesine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.