Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın yurt genelinde başlattığı "Okuma-Yazma Seferberliği" kapsamında, ilçemiz kaymakamlığı tarafından değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan değerlendirme toplantısına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, İlçe Müftüsü Nurullah Birlik, İlçe Halk Kütüphanesi Müdiresi Nevim Eryılmaz Doğan, İlçe Halk Eğitim Müdürü Levent Durukan ve SYDV Müdürü İ. Alaattin Ateş katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Zengince, ilçede okuma yazma bilmeyen kişilerin tespit edilmesi ve talep edenlere okuma yazma kursları açılması noktasında yapılması gerekenleri hayata geçireceklerini söyledi.

Bu kampanyada, herkese görev düştüğünü ifade eden Zengince, "Mahalle muhtarlarımız, okul müdürlerimiz ve cami imamlarımız ve basınımız aracılığıyla gerekli duyuru, çalışmalarla daha geniş kitlelere ulaşacağız. Okuma yazma kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar, kendilerine en yakın okul müdürlüklerine başvurabileceklerdir. Okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması için hepimize çok büyük görevler düşüyor. Okur-yazar oranının ülkemiz de daha ileriye götürülmesi adına çok daha çaba sarf edeceğiz." dedi.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Zengince, şunları kaydetti:

?İlçemizde 16 okulumuzda 129 öğrencimiz, 1. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanmış olup, okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmeleri sağlayacak olan 2. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmeye başlanmıştır.  Seferberlik çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından okuma yazma kurslarına katılan 119 u bayan 10 u erkek kursiyer olmak üzere toplam 129 kursiyer öğrencimize, kitap gönderilmiştir. Darende Kaymakamlığı olarak bu kampanyaya tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde üstümüze düşeni vazifeyi en iyi şekilde yerine getireceğiz.?

"Okuma Yazma Seferberliği" toplantısı

"Okuma-Yazma Seferberliği" kapsamında, ilçemiz kaymakamlığı tarafından değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Eğitim 8.03.2018 11:14:07 717 0