Öğrencilere verilen yemekler denetlendi

Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, ilçede taşımalı sistemle eğitim-öğretim gören öğrencilere yemek yapan firmaları gezerek denetlemelerde bulundu.

 

Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, ilçede taşımalı sistemle eğitim-öğretim gören öğrencilere yemek yapan firmaları gezerek denetlemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce ve Şube Müdürü Ali Kızmaz, Darende de taşımalı öğrencilere verilen sıcak öğle yemeklerinin  listelere uygunluğu,  kalitesi, miktarı ve hijyenik şartlara uygun olup olmadığı konusunda hizmet veren  firmaların mutfağını, deposunu ve ilgili yerlerini yerinde denetledi.

 Öğrencilerin sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren İnce, şöyle konuştu: "İlçemizde bine yakın öğrencimiz bu sistem ile öğlen yemeklerini yiyorlar. Devletimizin verdiği imkanları en güzel şekli ile öğrencilerimize uluşması için sürekli denetlemelerde bulunuyoruz. Şuana kadar herhangi bir eksiklik görmedik. Yapılan yemeklerden kendimizde tattık, yemekler  lezzetli, hijyen konusunda bir sıkıntımız yok. Kırsal mahallelerimizde eğitim gören çocuklarımız için önümüzdeki günlerde hava şartları ağırlaşacak. Onlar için de yemek firmaları ile görüşerek çeşitli tedbirlerimizi aldık. Taşımalı sistemde öğrencilere verilen yemek çeşitleri konusunda çok titiz davranıyoruz. Çocuklar bilmediği ve görmediği yemek çeşitlerini yemiyor. Bunun için etli ve sebzeli yemekler mönüde başı çekiyor. Yemeklerde herhangi bir sorun yok ama denetimlerimiz sık sık devam edecek." dedi.

Denetlemelerde kurallara dikkat ederek hazırladıkları güzel yemeklerden dolayı firma yetkililerine teşekkür eden İnce, daha sonra taşımaları okulları ziyaret ederek öğrenciler ile yemek yedi.