Öğrenciler istedi başkan yenisini yapacak

Belediye Başkanı Süleyman Eser, öğrencilerin isteği üzerine Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu yolunu yeniden projelendirdiklerini söyledi.

 

Belediye Başkanı Süleyman Eser, öğrencilerin isteği üzerine Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu yolunu yeniden projelendirdiklerini söyledi.

Kış aylarında araç ve öğrencilerin çıkmakta büyük zorluk çekti MYO yolu, öğrencilerin Başkan Eser´den ricası üzerine yeni bir güzergâh belirlenerek daha az eğimli bir yol planı çıkarıldı.

Yol açma çalışması öncesi sahada incelemelerde bulunan Eser, yaz kış araç ve yayaların rahatça kullanabileceği yeni bir yolu MYO öğrencilerine kazandıracaklarını söyledi.

Yeni eğitim yılına hazır olacak yolun daha az eğimli olacağına değinen Eser, ?Öğrenci kardeşlerimizin kış aylarında yaşadıkları zorlukları tarafımıza ilettiler. Bizde onların eğitimlerini en güzel şekilde almalarının önündeki engelleri kaldırmak adına yeni bir proje hazırlayarak güzergâhı değiştiriyoruz. Yeni açacağımız yolun, kullanımı kolay ve eğimi daha düşük. Araç ve yaya kullanımı için her mevsim uygun olacak. Aynı zamanda 2. Etap TOKİ konutları da bu yolu tercih edebilecek. İlerleyen yıllarda tabi ki yapılaşma arttıkça yolumuz en güzel şekilde vatandaşımıza hizmet edecektir.? dedi.

Başkan Yardımcısı Ahmet Delibaş´tan yapılacak yol hakkında bilgiler alan Başkan Eser, daha sonra mahalle sakinleri ile bir araya gelerek hemşehrilerini dinledi.