ABDURRAHMAN ERKARGIN
13.05.2017 17:51:27
Değerli hemşerimiz ve ailemizin kıymetli bir ferdinin vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyor um. Rahmetliye Yüce Allah tan merhamet kederli ailesine sabır ve başsağlığı dilerim . mekanı cennet olsun kabri nurla dolsun dualarım sizinle selamlarımı ve saygılarımı sunarım ...

Dursun Kmz
14.11.2020 23:43:51
Çok değerli bir insandı.. Allah mekanını nurla doldursun Allah razı olsun ondan

Anahtar Kelimeler: Ocakçıoğlu vefat etti

Ocakçıoğlu vefat etti

Yargıtay Onursal Birinci Başkanı hemşehrimiz İsmet Ocakçıoğlu vefat etti.

Yargıtay Onursal Birinci Başkanı hemşehrimiz İsmet Ocakçıoğlu vefat etti.

Ocakçıoğlu´nun cenazesi,  Kocatepe Camisi´nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından,  Karşıyaka Mezarlığı´nda toprağa verildi.

1930 yılında ilçemizde dünyaya gelen Ocakçıoğlu,  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1952 yılında mezun olduktan sonra Fransa´ya giderek Paris Üniversitesinden "Hukuk Doktoru" unvanını aldı.

Çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 1973 yılında Yargıtay üyeliğine seçilen Ocakçıoğlu, 1981´de Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu´na (HSYK) üye olarak atandı.

Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından Yargıtay birinci başkanvekilliğine iki kez seçilen Ocakçıoğlu´nun,  Yargıtay Dergisi ve Adalet Bakanlığı ile Ankara ve İstanbul Üniversiteleri hukuk fakültelerinin yayınlarında inceleme ve çeviri yazıları yayımlandı.