Darende Turgut Özal Üniversitesi Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu´nda eğitim-öğretim gören kız öğrencilerinin barınma problemi, otel konforunu aratmayacak şekilde yapılan konteyner yurt ile çözüldü.

İlçede ziyaret ve temaslarda bulunan Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, konteyner yurdu gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

Burada gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulunan Rektör Karabulut, yurdun üniversiteye kazandırılmasında katkılarından dolayı Rönesans Eğitim Vakfı´na, Ilıcak ailesine ve iş insanı Erman Ilıcak´a teşekkür etti.

Yurt sorunu olduğu için kayıt sildirme ve kayıt dondurma olayının artık bittiğini belirten Karabulut, ?Rönesans Eğitim Vakfı´mızın katkıları ile kısa sürede kız öğrencilerimiz için yurt binası yapılarak hizmete girdi. Şuanda ilçemizde 105 kız öğrencimizi toplam kapasitesi 142 olan yurtta kalıyor.  Darende için çok önemli bir hizmet gerçekleşti. Rönesans Eğitim Vakfı erkek ve kız öğrencilerimiz için ayrıca yeni bir yurt binası yapacaklar. Buradaki kız öğrencilerimiz yurt sorunu çözüldüğü için kayıtlarını sildirmeyip okullarına ve eğitimlerine devam ediyorlar.  Bu ilçemize büyük bir destek ve katkıdır.  Burada bir kez daha Ilıcak ailesine teşekkür ediyorum. Şuanda 105 kız öğrencim Rönesans Eğitim Vakfı´nın ve hayırsever Ilıcak ailesinin sayesinde okullarına mutlu ve huzurlu bir şekilde devam ediyorlar.? dedi.

Öğrencilerden Ayşenur Zaif de Rektör Karabulut ve ilgilere teşekkür ederek, yeni olmasından dolayı birkaç eksiğinin olduğu fakat öğrenciler için her şeyin düşünülerek nezih bir ortamın kendilerine sunulduğunu söyledi.

Öte yandan Karabulut ve beraberindeki heyet, Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu´nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

MYO´nun yurt problemi çözüldü

Darende Turgut Özal Üniversitesi Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu´nda eğitim-öğretim gören kız öğrencilerinin barınma problemi, otel konforunu aratmayacak şekilde yapılan konteyner yurt ile çözüldü.
Eğitim 17.10.2019 16:48:35 2217 0
Anahtar Kelimeler: yurt problemi çözüldü