MYO öğrencisi Türkiye birincisi oldu

İstanbul Ticaret Odası´nın (İTO) düzenlediği bilgi yarışmasında birinci olan Malatya Turgut Özal Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu öğrencisi Melike Koca, ödüllendirildi.

İstanbul Ticaret Odası´nın (İTO) düzenlediği bilgi yarışmasında birinci olan Malatya Turgut Özal Üniversitesi Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu öğrencisi Melike Koca, ödüllendirildi.

Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Melike Koca, İstanbul Ticaret Odası´nın düzenlediği "Türkiye Optisyenlik Meslek Yüksekokulları Arası Bilgi Yarışması?nda 30 sorudan 22´sini doğru cevaplayarak birinci oldu.

MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdulmutalip Şahinaslan, 15 üniversitenin katıldığı bilgi yarışmasında birinci olan Koca´yı tebrik ederek plaket verdi.

Öğrencilerinin başarısından dolayı gurur duyduklarını belirten Şahinaslan, ?Ülkemizde ilk defa İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen yarışmaya Optisyenlik Bölümü olarak katıldık. Hocalarımızın ve öğrencimizin gayretiyle 15 üniversitenin katıldığı yarışmasında birinci olduk. Tüm okul olarak çok sevindik. Ben öğrencimizi ve bölüm hocalarını tebrik ediyorum.? dedi.

Birinci olan Koca da, aile mesleğini devam ettirmek için 2. bir üniversite olarak optisyenlik okuduğunu kaydederek, ?Babamın gözlükçü olmasından dolayı sektörün içine doğdum denilebilir. Mühendislik bitirdikten sonra hem aile mesleğini devam ettirmek hem de yeni bir meslek donanımına sahip olmak amacıyla kendi şehrimde Optisyenlik okuyorum. Hocalarımız, bizlere burada bilgilerini en cömert şekilde paylaşıyor. Optisyenlik uygulama derslerimiz için donanımlı bir laboratuvarımız ve uygulama mağazamız var. Okulumuzu böyle bir yarışmada temsil edip, bu başarıyı gerçekten hakettiğini düşündüğüm okuluma kazandırdığım için çok mutluyum.? dedi.

Bölüm hocaları ise öğrencilerini kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların ardından Şahinaslan, Koca´ya plaket vererek hocaları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.