Müftü Yaşar’dan, H. Hamidettin Ateş Efendi’ye “Vefa ve Teşekkür Belgesi”

Gündem 12.10.2021 15:56:00 4707 0

İlçe Müftüsü Muhammed Yusuf Yaşar, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’ye cami ve din hizmetlerine yapmış olduğu katkılardan dolayı “Darende İlçe Müftülüğü Vefa ve Teşekkür Belgesi” ni takdim etti.

Camiler ve din görevlileri haftası dolayısıyla ziyaretler gerçekleştiren Müftü Yaşar, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nı ziyaret etti. Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş ile görüşen Yaşar; “İlçemizde bulunan başta Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Külliyesi olmak üzere Abdurrahman Erzincani Cami, Seyyid Abdurrahman Gazi Medişeyh Cami ve Türbesi, Hasan Gazi Türbesi, Ulu Cami, Yukarıulupınar İbrahim Yüksek Mescidi, Yazıköy Hulusi Efendi Cami, Aşağıulupınar Merkez Cami ve Yavuzlar Hulusi Efendi Camilerinin imar ve ihyasında Hulusi Efendi Vakfı’nın çok önemli katkıları olmuştur. Hulusi Efendi Hazretlerinin adını taşıyan, genç hafızlarımızın yetişmesi için ilçemize kazandırılan Erkek Kur’an Kursu dini hizmetlerin yürütülmesinde önemli vazifeler yapmaktadır. Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın ilçemize yapmış olduğu eserler ile din hizmetlerine göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı Vakfı Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 Hamid Hamidettin Ateş Efendi’de gençlerimizin ve gelecek nesillerin yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz diyerek Müftü Yaşar’a teşekkür etti.