Miniklerimizden güvenlik güçlerine anlamlı destek

Darende´de taşımalı sistemle eğitim gören ilkokul öğrencileri, Şırnak´ta terörle mücadele eden güvenlik güçlerine kuru kayısı, pekmez, pestil, ceviz, dut ve bal yolladı.

 

Darende´de taşımalı sistemle eğitim gören ilkokul öğrencileri, Şırnak´ta terörle mücadele eden güvenlik güçlerine kuru kayısı, pekmez, pestil, ceviz, dut ve bal yolladı.

Kırsaldaki mahallelerde taşımalı sistemle eğitim gören 70 ilkokul öğrencisi, okul müdürleri Mustafa Kızmaz´ın desteğiyle, Şırnak´ın İdil ilçesindeki güvenlik güçleri için "Nemrud´un Ateşine Su Taşıyan Karıncalar" kampanyası düzenledi.

Evlerindeki kuru kayısı, dut, ceviz, pestil, bal gibi gıdalarla 20 koli hazırlayan minikler, bunları İdil´deki güvenlik güçlerine gönderilmek üzere Darende İlçe Jandarma Komutanlığına götürdü.

Nadir İlkokulu Müdürü Mustafa Kızmaz, Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, vatanın birlik beraberliği, huzur ve güvenliği için canını feda etmekten çekinmeyen güvenlik güçlerinin yalnız olmadığını göstermek istediklerini söyledi.

Kızmaz, "Biliyoruz ki devletimiz orada görev alan güvenlik güçlerimizin her türlü ihtiyacını karşılıyor. Fakat biz burada rahat uyumadığımızı, kalbimizin her zaman onlarla olduğunu göstermek amacıyla yöresel yiyeceklerden harmanladığımız gıdaları gönderiyoruz. Bu küçük sembolik yardım onlara bir nebze olsun moral olması içindir. İnşallah kısa süre sonra bu terör illetinden kurtulacağız" diye konuştu.   

Minik yüreklerden vatan bekçilerine ziyaret

Yardım kampanyasına katılan minik öğrenciler, Darende İlçe Jandarma Komutanlığı´nı ziyaret ederek güvenlik güçlerine gönderilmesi için hazırlanan kolilerini teslim etti. İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üst. Rauf Özgenç de, bu anlamlı destekten dolayı öğrencilere teşekkür ederek içerisinde Türk Bayrağı´nın da bulunduğu çeşitli hediyeler verdi. Bir süre kışlada misafir edilen minik yürekler, daha sonra Seyyid Hasan Gazi Hazretleri´nin Türbesi ve Şehitliği götürülerek burada terörle mücadelede şehit düşen kahramanlar anlatıldı.