Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende İtfaiye Amirliği, yangın tehlikelerine karşı bilinç oluşturmak amacıyla ilkokul öğrencilerine eğitim verdi.

Balaban İlkokulu ve Ortaokulu´nda Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde itfaiye ekipleri, yangına müdahale ve arama kurtarma araçlarıyla bu araçlarda bulunan ekipmanlar minik öğrencilere tanıtıldı.

Okul bahçesinde 20 öğretmen ve 250 öğrencinin katıldığı eğitimde, yangına sebep olan davranışlar ve yangın sırasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgi verildi.

İtfaiye amiri Süleyman Karcı, çocukların yangın konusunda bilinçlendirilmesine büyük önem verdiklerini söyledi.

İtfaiyenin ne yaptığını ve nasıl çalıştığını anlattıklarını ifade eden Karcı, şunları kaydetti:

"Gördüğü yangın karşısında yapacağı ilk şeyin telefona sarılıp 110´a nasıl bilgi vermesi gerektiğini anlattık. Bu da bizim için çok önemlidir. Çocuklarımıza araçlarımızı tanıttık. Soru cevap şeklinde bilgiler verdik. Bizim sorularımızı doğru cevaplayan çocuklarımıza itfaiye kaskı takarak hatıra fotoğrafı çektirdik. Yangın esnasında bizim görebileceğimiz bir yerde bulunmaları, evde çakmak ve kibritle oynamamaları, itfaiye sireni çalan aracı gördüklerinde yola çıkmamaları, itfaiye yardım hattı ile ilgili bilgiler verdik."

İtfaiye ekipleri, ilçede çeşitli okullarda Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde eğitimler verdi.

 

Minik öğrencilere itfaiyeden yangın eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende İtfaiye Amirliği, yangın tehlikelerine karşı bilinç oluşturmak amacıyla ilkokul öğrencilerine eğitim verdi.
Gündem 2.03.2019 10:58:03 1206 1