Açılış kurdelesini kesen İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir ve Belediye Başkanı İsa Özkan, lise öğrencileri tarafından yapılan "Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilimler" projelerini gezerek öğrencilerden bilgi aldı.

Özdemir, burada yaptığı açıklamada, sergide çok güzel çalışmaların bulunduğunu, öğrencilerin kabiliyetlerini sergilediklerini söyledi.

Bilim sergisinde öğrencilerin mesleki alanlarında başarılı projeler hazırladığına değinen Özdemir, “Hem çocuklarımızı hem de okul yönetimini tebrik ediyorum. Çocuklarımızın yapmış olduğu bu projeler, ülkemizin teknolojik anlamda gelişmesine çok ciddi katkıları olacaktır. Çok ümit verici çalışmalar var. Özellikle kodlama alanında harika bir proje geliştirilmiş be öğrenci ve öğretenlerimize başarılar dileyerek her zaman yanlarında olduğumu bildirmek isterim.” diye konuştu.

Meslek Liselerinin önemine değinin Başkan Özkan da üretimin temel altyapısının mesleki eğitimden geçtiğini kaydederek, “Mesleki eğitim ülkemiz açısından çok önemli buluyorum. Çünkü üretimin temel altyapıları mesleki eğitimimizden geçiyor. Ülkemiz, teknolojisini kendisi hem üretebilen hem de dışarıya satabilen bir ülke haline gelmesi için meslek liseleri çok önemli. Burada çok güzel bölümlerde eğitim alan gençlerimiz emeklerini ortaya koyuyorlar. Ben gençlerimizi çok başarılı gördüm, hakikaten gelecekte iyi bir meslek sahibi olabilmek için de bu eğitimler çok büyük önem taşıyor.” dedi

Okul Müdürü Ramazan Güz de fuarda 23 projenin yer aldığını belirterek, öğrencilerin derslerde öğrendiklerini uygulamalı olarak öğretmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Fuarda, akıllı ev sistemleri, matematik, CNC router yapımı, 3d yazıcı yapımı, torna tesviye, robotik kotlama, roket ve okul deney sistemleri gibi bir çok proje, gün boyunca sergilenecek.

Milli Eğitim Müdürü Özdemir, “Kodlama alanında harika projeler var”

Darende Somuncu Baba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Bilim ve Teknoloji Sergisi" açıldı.
Gündem 2.06.2022 07:51:00 1999 0