Abdurahman UGRAŞ
20.05.2019 16:50:18
Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Milli Mücadele´yi başlatmak için 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkışının 100. yılı Darendemizin Şanına yakışır bir şekilde Öncelikle İlçe Kaymakamımız syn.Enver Zengince, Belediye Başkanı İsa Özkan, Garnizon Komutanı Teğmen Ali Köse, Emniyet Müdürü Mustafa Denizhan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ufuk Kale, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, İlçe Gençlik Spor Müdürü Mithat Böke ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla çok güzel bir şekilde , Osmanlı torunlarımızdan olan Mehteran ve İlçedeki Okullarımızın hazırlamış oldukları etkinlikleri basınımız yoluyla gururla öğrenmiş bulunmaktayız. Yukarıda ismi geçen tüm yetkili Amir memur,öğretmen öğrenci ve işini gücünü bırakıp koşarak merasime katılan halkıma sonsuz Şükran duygularımı sunuyorum..ALLAH bu birlik ve beraberliğimiz bozmasın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyor.Sevgiler,saygılar hürmetlerimi sunuyorum...

Anahtar Kelimeler: Milli Mücadele yılı

Milli Mücadele´nin 100. yılı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Milli Mücadele´yi başlatmak için 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkışının 100. yılı Darende´de düzenlenen törenle kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Milli Mücadele´yi başlatmak için 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkışının 100. yılı Darende´de düzenlenen törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önündeki tören, ilk olarak Atatürk Anıtı´na Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mithat Böke´nin çelenk sunumuyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından ilçe protokolün katılımıyla bando eşliğinde etkinliğin yapılacağı Şehir Stadına geçildi.

Buradaki etkinlik, Malatya İnönü Üniversitesi Mehteran Takımının gösterisiyle başladı.

Öğrencilerin şiir okuduğu kutlamalarda, ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki 100´ü aşkın sporcu branşlarına göre çeşitli gösteriler sergiledi.

Daha sonra ilçedeki müzik öğretmenleri tarafından oluşturulan topluluk, Mustafa Kemal Atatürk´ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Etkinlik, dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle son buldu.

Kutlama programına, Kaymakam Enver Zengince, Belediye Başkanı İsa Özkan, Garnizon Komutanı Teğmen Ali Köse, Emniyet Müdürü Mustafa Denizhan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ufuk Kale, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, İlçe Gençlik Spor Müdürü Mithat Böke ve çok sayıda vatandaş katıldı.