Milli Mücadele şehitleri için mevlit okutuldu

Milli Mücadele´nin 100. yılı kapsamında ilçemizde, milli mücadelede hayatını kaybetmiş şehitler için mevlidi şerif okutuldu.

 

Milli Mücadele´nin 100. yılı kapsamında ilçemizde, milli mücadelede hayatını kaybetmiş şehitler için mevlidi şerif okutuldu.

Kaymakamlık tarafından Milli Mücadele´nin başladığı 19 Mayıs 1919´un 100. yılı dolayısıyla vatan mücadelesinde şehadet şerbetini içmiş tüm şehitler için Zaimoğlu Çarşı Camii´nde mevlidi şerif okutuldu.

Mevlit programına Kaymakam Enver Zengince, Emniyet Müdürü Mustafa Denizhan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ufuk Kale, İlçe Gençlik Spor Müdürü Mithat Böke, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, okunan mevlit ve ilahiler sonrasında dua edildi.

Kaymakam Zengince çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün İstanbul´dan yola çıkarak Samsun´a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelesi´nin mihenk taşlarından olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı dolayısıyla ebediyete intikal etmiş tüm şehitler için mevlit okuttuklarını söyledi.

Kahraman şehitlere rahmet dileyen Zengince, ´´Vatan için canını veren şehitlerimize, böyle programlar yapmak görevimiz ve vazifemiz. Bunu da en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz. Rabbim kabul eylesin. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin. Rabbim, birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah.´´ diye konuştu.

Program sonunda Kaymakam Zengince ve ilçe protokolü, vatandaşlar ile bir araya gelerek gül suyu ve mevlit şekeri ikram edildi.