Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ilçemizde temaslarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Malatya´nın ilçemizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ilçemizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Bakan Yılmaz, Belediye Başkanı Süleyman Eser´i makamında ziyaret ederek, çalışmaları ve projeleriyle ilgili bilgi aldı.

İlçenin her zaman önemli devlet adamları yetiştirmiş, tarihte ilim ve hikmet membağı olarak anılan bir yer olduğunu belirten Yılmaz, Belediye Başkanı Eser´e isteklerinin teknik ekiplerin yapacağı çalışma ile kısa bir süre içerisinde ilçeye kazandırılacağını söyledi. 

Eser de ilçede yurt, öğretmenevi ve fen lisesi gibi eksikleri bulunduğunu aktararak, ilim ve hikmet beldesi Darende´nin eğitim alanında öncü olmak istediğini bildirdi.

Süleyman Eser, Bakan İsmet Yılmaz´a Darendeli Mutasavvıf Es- Seyyid Osman Hulusi Efendi´nin Nasihati´nin yazılı olduğu bir plaket takdim etti.

Belediye ziyaretinin ardından, Somuncu Baba Külliyesi´ne geçen Bakan Yılmaz, Külliyede Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamit Hamidettin Ateş Efendi ile bir araya geldi.

Hamidettin Efendi, Bakan Yılmaz´a külliyede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Somuncu Baba Türbesi´ni ziyaret ederek, burada dua eden Yılmaz, ikindi namazını da Somuncu Baba Camisi´nde vatandaşlarla beraber kıldı.

İlçemizdeki ziyaretlerini tamamlayan Bakan Yılmaz daha sonra memleketi Gürün´e hareket etti.

Bakan Yılmaz´a, Merkez Valisi Adnan Yılmaz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Darende Kaymakam Vekili Ramazan Keskin ve Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, İş adamı Mesut Toprak ve daire amirleri eşlik etti.