Mehmetçik için camilerde 'zafer' duası okundu

Yurt genelinde Bahar Kalkanı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için sabah namazı sonrasında başta Somuncu Baba Külliyesi olmak üzere ilçemizdeki tüm camilerde Fetih Suresi okundu, dualar edildi.

Suriye'nin İdlib kentinde görev yapan Türk askerlerine yönelik 27 Şubat'taki saldırının ardından başlatılan "Bahar Kalkanı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için sabah namazı sonrasında Somuncu Baba Külliyesi’nde Fetih Suresi okundu.

Anadolu´nun en önemli inanç merkezleri arasında bulunan Somuncu Baba Külliyesi´nde bir araya gelen gençler ve vatandaşlar, #BarışKalkanı operasyonlarının başarılı geçmesi için Mehmetçik’e dua etti.

Külliyede, namaz sonrası Fetih suresi okuyarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesi harekâtında başarılı olması için eller semaya kalktı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın mesajının da yer aldığı açıklamada, Türkiye genelindeki 90 bin camide söz konusu sınır ötesi harekâtın zaferle sonuçlanması için sabah ve yatsı namazlarında dua edileceği belirtilmişti.

İşte o dua;

"Allah'ım vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin, şanlı ordumuzun başlattığı harekatı hayırlı eyle ve şanlı ordumuzu nusretinle ve kudretinle muvaffak eyle. Ya Rab, güç ver bize, şanlı bayrağımız hiç bir zaman inmesin Allah'ım. Din ve mukaddesat uğrunda en aziz varlıklarını feda eden Bedir'den Malazgirt'e, Çanakkale'den İstiklal Harbi'ne, 15 Temmuz'dan İdlip şehitlerimize kadar tüm şehitlere rahmet eyle Allah'ım. Gazilerimizden vefat edenlere rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve hayırlı bir ömür nasip eyle, kendilerine şifa ver Allah'ım."