ali gök
26.10.2015 07:01:45
sayın editör yaptığınız yanlı haberden dolayı sizi kınıyoryom. sebebini soracak olursan seçime giren 16 siyasi parti var ve bu partilerden biride Büyük Birlik Partisi ve bu partinin 6. sıra adayı yılın 365 günü darendede ikamet eden hormonsuz darendenin yetiştirdiği bir evladıdır. diğer adaylara başarılar dilerim. ama siz de diğer basınlar gibi nede olsa bu kazanamaz neden heber yapayım deyip haberini yapmadınız.

Anahtar Kelimeler: Meclis yolunda Darendeli

Meclis yolunda 7 Darendeli

1 Kasım´da gerçekleşecek seçimler için partilerin milletvekili aday listeleri yayınlandı. Darendeli milletvekili adayları kimler oldu?

1 Kasım´da gerçekleşecek seçimler için partilerin milletvekili aday listeleri yayınlandı. Darendeli milletvekili adayları kimler oldu? İşte cevabı.

8 Haziran seçilerinde 2 partiden toplamda 5 hemşehrimiz aday gösterilmiş bunlardan sadece 3´ü parlamentoya girebilmişti. 1 Kasım´da seçimlerin yenilecek olması listelerin de değişmesine neden oldu. Peki, Darendeli adaylardan kimler yerini korudu? Kimler liste dışı kaldı? Şöyle bir listelere bakalım!.

AK Parti bu seçimlerde Darendeli 3 isme listesinde yer verdi. Bunlar; Adana 3. sıra Fatma Güldemet Sarı, İstanbul 3. bölge 4. sıra Serap Yahşi Yaşar, İstanbul 3. bölge 13. sıra Halis Dalkılıç.

AK Parti´nin kurucuları arasında yer alan ve 12 Eylül 2015 günü yapılan kongrede bir süreden beri görevli olduğu Merkez Disiplin Kurulu´na yeniden seçilen Avukat Serap Yahşi Yaşar, geçen seçimlerde aday adayı olmasına rağmen listelerde yaralamazken bu defa İstanbul 3. bölge 4. sıra ile seçilecek sıralama içerisine girdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara 1. bölge 1. sıra Milletvekili Adayı Zuhal Topçu listede geçen seçimlerde 2. sırada iken bu seçimlerde ilk sıraya geçti. Adana listesinde geçen seçimlerde 4´üncü sırasındaki Abdulkadir Yuvalı bu seçimlerde liste dışı kaldı. Malatya listesinde sıralaması değişmeyen Mehmet Ali Özpolat ile birlikte MHP´nin listesinde 2 hemşehrimiz bulunmaktadır.

Sadet Partisi´nde ise Mehmet Çelebi Keyhıdır Adana´da, Necmettin Çalışkan da Hatay´da,  liste başı yapıldı.

AK Parti:

Fatma Güldemet Sarı AK Parti Adana 3. Sıra Milletvekili Adayı

Serap Yahşi Yaşar AK Parti İstanbul 3. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı

Halis Dalkılıç AK Parti İstanbul 3. Bölge 13. Sıra Milletvekili Adayı

MHP:

Zühal Topçu MHP Ankara 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı

Mehmet Ali Özpolat MHP Malatya 6. Sıra Milletvekili Adayı

SP:

Mehmet Çelebi Keyhıdır Adana 1. Sıra Milletvekili Adayı

Necmettin Çalışkan Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı